antradienis, gegužės 22, 2007

Ne toks jau ir eilinis sąskrydis

Kur buvęs, kur nebuvęs, vėl daug apkabų sulaukęs, bet vėlgi išgyvenęs atidunda Licėjaus Sąskrydis 2007. Visą oficialią informaciją rasitę ant kelių plačiau eksploatuojamų Licėjaus vidaus sienų, nugirsite per klasės valandėlę (kas tai?) arba galite tiesiog apsilankyti http://licejus.lt/saskrydis/, o aš norėčiau pakalbėti apie šiųmetinio sąskrydžio išskirtinumus bei ypatumus.

Pirmasis pokytis - sąskrydžio data - birželio 18-19. Tenka girdėti daug nepatenkintų balsų šia tema, dar daugiau vyko diskusijų dėl jos, tad KODĖL? Pirma, tai laikas po visų sesijų ir egzaminų. Anksčiau mokytojai, turėję rūpintis stojamųjų į Licėjų egzaminų, liceistų sesijinių egzaminų bei valstybinių brandos egzaminų taisymu ir po mokyklos koridorius vaikščioję pažaliavusiais veidais tikrai nesižavėjo galimybe viską palikus išbėgti ilsėtis savaitgaliui. Dabar šios problemos kaip ir apytiksliai nelieka. Antra, negalėdami kelti anksčiau, nelabai turime galimybę važiuoti ir vėliau, nes po to - biologams mistiškiausia metų šventė - Joninės, dar po kurių mažai kas ir susirinktų.

Šiemet neturėsim kai kurių įprastų sąskrydžio dalių, o tiksliau: Čiapo prie kepsninės ir Jankausko prie megafono. Taip pat nebus ir Markeliūno bei ~40 antrakursių, kurie visi savaitgalį prieš trumpam emigruoja į Čekiją. Tačiau didžiąja dalimi dėl anksčiau minėtų darbų atsikratymo šiemet į sąskrydį pagaliau vyksta mūsų direktorius, Danienės bei Mincevičiaus vietą perima Ernestas Šidlauskas, o ir, kaip pastebėjau, jau etatiniai sąskrydžio mokytojai imliai kibo į pasiruošiamuosius darbus.

Vakarinė dalis šiemet irgi kinta. Yra du, bent jau man, akivaizdūs dalykai:
a) tradicinė vakarinė dalis su eilėraščio deklamavimu, vaidinimo kūrimu bei prisistatymu (jeigu ko nors neužmiršau) išsisemia: ganėtinai išsitęsia bei prailgsta, o ir didžiajai sąskrydžio dalyvių daliai tampa galvos skausmu, neleidžiančiu visą pusdienį ramiai leisti laiko gamtoje ar galų gale pagaliau pažiūrėti tinklinio finalą, o ne sedėti palapinėje prie pustuščio lapelio popieriau su keliom eilėraščio eilutėmis.
b) vakarinė dalis turi išlikti. Kad visas sąskrydžio sumanymas netaptų susirinkimu, kamuolio paspardymu ir išvykimu atgal. Naturalu, kad turi būti kažkoks akcentas, galimybė visiems susirinkti aplink laužą ir paskutinį kartą per mokslo metus pažiūrėti bei pasirodyti vieni kitiem. Galų gale, be padrikų gitarų akordų atsklindančių kažkur iš palapių tankmės tai tėra kone vienitelė sąskrydžio dalis leidžianti mums pasireikšti kultūriškai, kūrybingai. O ir tai mums, Vilniaus Menų Licėjaus (-- D.U.) gyventojams, yra labai kuklu.
Tad vakarainė dalis keičia savo formatą. Pilno aprašymo laukite, tikėtina, kitą savaitę kur nors Licėjuje, o kol kas galiu atskleisti tik tiek, jog vaidinimas, greičiausiai, bus sukergtas su kitom programos dalimis, taip paliekant galimybę jas padaryti kokybiškesnes ir įspūdingesnes. Taipogi, vakare - ...net nežinau kaip tai taisyklingai įvardinti... Rungčių ir Paslapčių Ruožas(?) po miškus, kuris kai kam gal sukels malonius atsiminimus iš lakstymo po Ozo miškus bei Senvagės pelkyną per krikštynas. Kadangi šiemet tikėtinas gana kiekybiškas mokytojų dalyvavimas, tad nuoširdžiai tikiuosi ir mokytojų komandos. Grupės atlikusios visas užduotis girioje bei ~ sėkmingai ir ~ be traumų grįžusios į stovyklavietę savo kelionių tema turės paruošti anksčiau minėtų prisistatymo bei eilėraščio-vaidinimo prototipus, kurių tiksli forma dar nėra aiški (bent jau man).

Tad pabandom eilinį sykį sėkmingai atsikratyti egzaminų, o po jų - iki susitikimo Labanore.


Beje, priminimas visiems liceistams (ir ypač antrokams). Jeigu dėl kokių nors priežasčių jūsų auklėtojas/-a negali vykti į sąskrydį, tai dar nereiškia, kad ir jums durys užsitrenkia. Jums tereikia susirasti kitą Licėjaus mokytoją taipogi vykstantį į sąskrydį, ir su juo draugiškai persimetus keliais žodeliais paprašyti, kad sutiktų jus oficialiai lydėti. Jau taip susitvarkiusių šį klausimą klasių yra, o ir vakar foje beisišnekučiuodamas su drauge per kelias minutes suradom tikrai ne vieną mokytoją atitinkantį reikalavimus ir netgi neturintį kuruojamos klasės. Tad mažiau verkšlenimų: reikia tik truputėlio iniciatyvos.

Beje Nr.2. Visus bent kiek mokančius trankymais, perbraukimas, pašvilpimais ar kitais būdais išgauti muzikinius garsus, tikrai kviečiu su savimi į sąskrydį pasiimti savo muzikos rakandų. Ar tai bus gitara, ar būgnas, ar lūpinė armonikėlė, ar trikampis - vis vien. Ne tik todėl, kad po vakarinės dalies per laisvą laiką (a.k.a. laisvą naktį) prie pagrindinio laužo būtų neapsakomai malonu susirinkti ir kartu daryti tai, ką prie laužo ir reikia daryti, bet ir šiaip vaikščiojant po palapinių rajonus yra neapsakomai molonu kiaurą parą girdėti Hiperbolės dainas grojamas su apytiksliai teisingais Ilgo Kelio akordais bei plasmasinių "Žalios Girios" butelių big band'us.

žymės:

10 Komentarai (-ų):

Anonymous Anonimiškas rašė...

žemyn upeeee :D

2007 m. gegužės 26 d. 16:14  
Blogger guoste|aMi? rašė...

ooo neee!!!! as vis dar naiviai tikiuosi, kad si saskrydi taip ir neisgirsiu sitos dainos. bet viltys pamazu zlunga.
laukiam laukiam vakarines dalies aprasymo ;)...

2007 m. gegužės 27 d. 17:43  
Blogger Mantas rašė...

Žeeeeeeemyn upe!!!.. :D :D :D :D :D nerealu... licėjaus sąskrydžio himnas ir šiaip nepakartojamas šlageris

2007 m. gegužės 28 d. 16:20  
Blogger drulė rašė...

pirmas sąskrydis.. (mm)
laukiu tos harmoningais rakandų skleidžiamais garsais užpildytos nakties :DD

2007 m. gegužės 28 d. 16:37  
Anonymous Anonimiškas rašė...

Mes lietuviai mes barzdociai geriam alu sociai sociai ir maza valtele plaukiame ZEMYN UPE :D

2007 m. gegužės 28 d. 19:59  
Anonymous Anonimiškas rašė...

am, o gal galima trumpiau rašyt viską? be ten visokiausių priėjimų iki minties per literatūrinius raiškos tiltelius

2007 m. gegužės 30 d. 17:09  
Blogger mehheh rašė...

Autorius pašalino šį komentarą.

2007 m. gegužės 31 d. 13:13  
Blogger mehheh rašė...

Na, taip, tuomet vietoj viso šio straipsnio būtų galima parašyti: "Licėjaus sąskrydis - birželio 17-18 dienomis." Įdomu? Ne...

2007 m. gegužės 31 d. 13:15  
Anonymous Anonimiškas rašė...

idomu :) (Y)

2007 m. gegužės 31 d. 17:38  
Blogger Anchitonas rašė...

Žinoma, kad galima, tik kad nematau reikalo rašyti trumpiau: norintys konkrečių faktinių žinių pasiskaitys skelbimus Licėjuje arba licejus.lt arba paskambins "cekavam" klasiokui ir viską dar greičiau susižinos.
O čia dar ir savo gramatikos žinias pagilinu...

2007 m. gegužės 31 d. 20:22  

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

<< Pradinis puslapis