trečiadienis, gegužės 30, 2007

Į sąskrydį žvelgiant iš žemo

I dalis.

Labai nesinori pradėti verkti ir dejuoti, kaip neteisinga, kad mums prieš pat nosį užtrenktos durys, bet paskutinę mokslo metų savaitę po licėjų sklandęs gandas "didžiosios dalies antrokų sąskrydyje nebus" - faktas. Galbūt ne visi žino, kad jis vyks tuo pačiu metu, kaip ir kasmet organizuojama antrakursių kelionė į Čekiją. Sąskrydyje nedalyvaus ne tik dauguma antrokų, bet ir mokytojai R. Čiapas, R. Jankauskas, R. Markeliūnas (pirmajam pastebėjusiam 3 panašumus - prizas) bei kiti.

Licėjus visuomet pasižymėdavo tuo, kad čia buvo stengiamasi atsižvelgti į visų interesus, todėl truputį liūdna, kad šį kartą šiam principui nusižengta. Aišku, negalima visko vertinti vienpusiškai - reikėtų suprasti ir mokytojus, kurie nori kelių sąžiningai užtarnauto poilsio dienų. Tačiau, mano nuomone (į objektyvumą, žinoma, neprentenduoju), sąskrydis - viena didžiausių ir smagiausių mokinių bei kai kurių mokytojų švenčių, taigi jei dėl ko ir verta paaukoti laisvą dieną, tai būtent dėl licėistų sąskrydžio. Prisiminkite, kokia ši šventė neapsakomai įdomi ir pabandykite įsivaizduoti, ką mes prarandame: nepamatysime Jūsų, nesusitiksime su licėjų jau baigusiais 4-okais bei kitais ex'ais, nedalyvausime berniukų kvadrato varžybose (kad ir kaip keista bebūtų, tai - sportinių renginių tobulumo viršūnė), nedainuosime "žeeemyn upe", nepamatysime vakarinės programos, nevalgysime ant laužo sudegusių dešrelių, neišgirsime begalijintosios "ilgas kelias" versijos, negausime papeikimų...

Mhm... Vargu ar kam įdomu skaityti sentimentalius nukrypimus, taigi verčiau grįžkime prie temos... Mes, antrokai, taip pat prisidėjome prie to, jog negalėtume vykti į sąskrydį - juk niekas netrukdė rinkti parašų, bandyti tartis su direktoriumi, mokytojais, ieškoti kažkokio kompromiso - mums tiesiog buvo pasakyta, kad sąskrydis vyks birželio 18-19 dienomis, ir mes nuolankiai su tuo susitaikėme.

II dalis.

Pagaliau radus kaltuosius, galima pakalbėti ir apie šį tą linksmesnio. Štai, pavyzdžiui, apie mano jau minėtas vaikinų kvadrato varžybas - pagrįstai laikomas vienomis linksmiausių sąskrydžio rungčių. Praeitais metais, būdami pirmokai, mes jose užėmėme antrąją vietą. Komandos pavadinimas, kiek pamenu, buvo "Target: Vaškys". Žingsnis po žingsnio kopdami finalo link, įveikėme tokius priešininkus, kaip "nenugalimasis Račo ketvirtokų būrys", "TB'kai, kurie beveik visas rungtynes žaidė nuogi ir dažniau glebėsčiavosi, nei gaudė kamuolį", tačiau finale, po atkaklios kovos, 1:2 pralaimėjome saujelei trečiakursių su Mindaugu Čekanavičiumi priešakyje. Rungtynės buvo įsimintinos tuo, jog vienas mano bendraklasis žaidė būdamas ne visiškai padorios kondicijos bei dėl begėdiško priešininkų komandos sukčiavimo...

Kitas labai svarbus bei mano jau minėtas sąskrydžio požymis - per naktį šlageriu ir neoficialiu sąskrydžio himnu tapusi daina "Žemyn upe". Kas gali būti smagiau už keletą klausos ir balso neturinčių (na, gerai, Dainius nesiskaito), bet visą naktį nuoširdžiai nuo rėkimo skaudančia gerkle dainuojančių bei pusei licėistų miegoti trukdančių vaikinų ir merginų būrį? Beje, niekur kitur neteko matyti vilniečių, taip linksmai traukiančių "Mes prie Nemuno užaugę, Mylim savo gimtą Kauną, Jei vilniečiai nesupyks, Kaunas - Lietuvos širdis."

Tikėkimės, naujai pertvarkyta sąskrydžio vakarinė dalis bus nė kiek neprastesnė už senąją ir šiais metais vėl atsiras žmonių, sukursiančių kažką panašaus į beveik niekieno nesuprastą, bet neįtikėtinai tobulą, visus laurus nuskynusį, pernykštį 3d klasės vaidinimą apie Van Gogo-Gogeno santykius, Pikaso "žydrąsias" dienas bei lengvai iš popieriaus lapelio padaromą gražią palapinę arba labai nevienareikšmiškai sutiktą, sarkazmo ir ironijos kupiną TB'kų monologinę kompoziciją.

P.S.

Jei būdami prie Meros pamatysite tamsiaplaukį, atseit-pankuojantį ir iš Jazz Pictures vedėjų besišaipantį ketvirtoką, perduokit jam linkėjimus ir žinokite - tai Mindaugas. Tas pats, kuris sutrukdė mums laimėti kvadrato čempionato finalą. Visiems linksmo sąskrydžio ir smagių nuotykių!

žymės:

10 Komentarai (-ų):

Blogger Anchitonas rašė...

O gal kas žino, kaip ten tiksliai išsisprendė klausimas dėl ketvirtokų?

2007 m. gegužės 31 d. 01:37  
Blogger mehheh rašė...

As far as I know, jie turės važiuoti savo transportu.

2007 m. gegužės 31 d. 13:11  
Anonymous Tyvas rašė...

Oink, oink. As Nemanis ir as radau protingus straipsnius ;D

2007 m. gegužės 31 d. 16:30  
Anonymous Tyvas rašė...

Oink, oink. As Tyvas ir nemoku rashyt...

2007 m. birželio 1 d. 21:46  
Blogger mehheh rašė...

Mhm, tęsiant labai su straipsniu susijusius komentarus: "Butkau, Tau tikrai reikėtų užsiregistruoti nick'ą" =')

2007 m. birželio 2 d. 21:09  
Anonymous Tyvas rašė...

As uzsiregistraves, gi ir straipsni parasiau, tik kad tingiu logintis, taip daug greiciau.

2007 m. birželio 3 d. 00:36  
Blogger vaškys rašė...

mantai, geras straipsnis. geri prisiminimai. aš šiemet vėl imsiu pirmokus ir mes tęsime tradiciją gal :D
o gal ir ne.
ką tu ten apie savą transportą girdėjai?
kiba mes jau į vieną traukinį netelpam?

gal atvirkščiai. mes turėsime važiuoti be savo transporto?

ar aš jau kažko nebežinau?

čia svarbus klausimas.

2007 m. birželio 6 d. 19:29  
Anonymous Anonimiškas rašė...

visalaik taip buvo, kad ketvirtokai oficialiai i saskrydi nekvieciami o vaziuoja kaip sveciai.kam susireiksminti ir manyti kad mes kazkuo jau ypatinga karta?

2007 m. birželio 7 d. 14:05  
Blogger Anchitonas rašė...

Niekas čia nesusireikšmina, tiesiog iš sąskrydžio organizatorių buvo visokių planų pakeisti šiais metais tvarką. Net ir dabar nelabai plačiąjai visuomenei žinoma, kas kaip ir kada su tais ketvirtokais vyks.

2007 m. birželio 7 d. 18:35  
Blogger Alfredas Girdziušas rašė...

atsiliepkite - labai svarbu:
rasykite fotolicejus@gmail.com arba a.girdziusas@gmail.com arba alfredas@digitalphoto.lt

Labai labai laukiam

2010 m. gruodžio 7 d. 15:47  

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

<< Pradinis puslapis