penktadienis, birželio 08, 2007

Vėlgi sąskrydis: vakarinės dalies programa

Linkėjimai nuo vakarinę dalį organizuojančių mokytojų.

Trumpas pastebėjimas iš mano pusės - dieviškiausias sąskrydžio pokytis - vakarinėje dalyje kiekviena grupė turės 10 minučių bendrai pristatyti visą savo projektėlį (nežinau, kaip tiksliau pavadinti tai), nelieka tų n kartų ėjimo ant scenos ir keitinėjimosi, o ir laisvės kūrybai daugiau atsiranda, galima dėliotis pristatymą kaip tik norisi, jungti dalis, daryti perėjimus ir pan. Žinoma, jeigu tik to norima. Trumpai tariant, nepermaldaujamai nepakartojama.Pasivaikščiojimas po mišką

Tai ne žaidimas, o gyvenimas

Pradžia- 18.00 val., pabaiga- 21.00 val.

Tikslai:

 1. Rasti kiek galima daugiau vietelių, nurodytų žemėlapyje, jose užsiregistruoti. Grįžti į stovyklą ir gauti prizą.
 2. Iš savo kelionės parnešti:
  1. pagautą, sumedžiotą, prisijaukintą ar sukurtą žvėrį, jį pademonstruoti, pašokdinti, parikdyti, gal net patiekti;
  2. oro, eterio, laisvės, gaivių girios kvapų (pasirinktinai). Tai, kas parnešta, kaip ir žvėrį, būtina pristatyti;
  3. linksmą, liūdną, paslaptingą ar keistą dainelę. Ją reikės padainuoti;
  4. pristatymui, dainavimui ir demonstravimui kiekviena grupė turi po 10 min.

Pasivaikščiojimo principai:

 1. Vaikštinėtojų grupės formuojamos pagal klases, mokytojai sudaro atskirą frakciją. Jei kurios klasės žmonių yra daugiau nei 15, reikia dalintis pusiau (mat didelės grupės sudarytų kamščius paslaptinguose girios takeliuose).
 2. Visos grupės gauna po žemėlapį ir šią instrukciją, kuriais reikės vadovautis einant, o žemėlapyje bus registruojami pasiekimai.
 3. Pasivaikščiojimo vadovas skelbia pradžią (18.00 val.). Jis kiekvienai grupei ar jos vadovui įduoda žemėlapį bei instrukciją ir nurodo ėjimo kryptį. Kryptys skirtingos, kitos beviltiškos, tad vadovui reikia pataikauti ir meilikauti.
 4. Kas nutinka lankomose vietelėse?
  1. jose reikia registruotis. [dėl neaiškios priežasties iškirpta vieta]
  2. [dėl neaiškios priežasties iškirpta vieta]
  3. vienose vietelėse yra nuorodos į tolimesnį tašką, kitur jų nėra.
  4. kai kurių vietelių nėra, nors žemėlapyje pažymėta. Taip pat yra neregistruotų bet realių vietelių.
  5. Keliose vietelėse tupi pelėdos. Jas reikia gerbti. Jos gali [dėl neaiškios priežasties iškirpta vieta], pameluoti ėjimo kryptį ar kitaip pakenkti. Jų reikalavimus būtina vykdyti, kokie absurdiški jie bebūtų.
 5. Aplankius kuo daugiau vietelių, grįžtama į stovyklą (grįžti būtina iki 21.00 val.), ilsimasi, geriamas vanduo, šukuojamas žvėris, repetuojama dainelė ir laukiama vadovo įsakymo prisistatyti.
 6. Visoms grupėms prisistačius, garsaus riksmo būdu išrenkama geriausia, kuri apdovanojama. Kitoms lieka tik malonūs įspūdžiai ir paraudimai ant kūno, tekę nuo dilgėlių, uodų bei kaimo šunelių.

Įspėjimai:

 1. Nors čia ir miškas (o gal kaip tik – nes čia miškas, o ne koks purvinas miestas ), reikia elgtis padoriai: nesikeikti, nespjaudyti, nešiukšlinti, nežaisti su degtukais ir t.t.
 2. Su vietiniais gyventojais reikia sveikintis (dzen dobry, do vydzenia), užmiestyje tai yra norma.
 3. Vandenyje, prie ir virš vandens reikia elgtis atsargiai (skenduoliai labai trikdo nuotaiką kolegoms ir atrodo bjauriai (AtA)).
 4. Ties sakraliais objektais (kryžiais, alkovėmis, šventais šaltiniais, medžiais ir pan.) reikia elgtis pagarbiai, kitaip neišvengsite neaiškios kilmės problemų.
 5. Pasiklydus reikia eiti triukšmo, dūmų, fejerverkų link. Neturint orientyrų, reikia skambinti visais aktualiais telefonais, nesant ryšio, patartina įsikarti į medį.
 6. Negalima gerti iš lokalių vandens telkinių ir valgyti bet kokių miško gėrybių (AtA).

11 Komentarai (-ų):

Blogger vaškys rašė...

čia yra daug grybo. bus bėdos.

2007 m. birželio 11 d. 11:43  
Blogger guoste|aMi? rašė...

idomu, bet atrodo truputi utopiska. jei viskas pavyks, bus super ;]

2007 m. birželio 11 d. 14:20  
Blogger Anchitonas rašė...

O, nagi nebūkite tokiais pesimistais. Imagine... Be to, jau ir viskas sugalvota, ir mokytojai į vietą buvo nuvažiavę pažiūrėti. Gi ne į Kosovo kalnynus siunčiame žmones.

2007 m. birželio 11 d. 16:09  
Blogger mehheh rašė...

Uhm... Jie pesimistai? Tokios Tavo "biased" nuomonės seniai neteko matyti. Tai, žinoma, nieko blogo, bet tokiu atveju kaltinti kitus pesimizmu truputį negražu.

2007 m. birželio 11 d. 19:44  
Anonymous Anonimiškas rašė...

nieko nebus, b**, atsiprasant, tfu.
pritarimas 'pesimistam'.

2007 m. birželio 11 d. 23:50  
Blogger agnes rašė...

am.aš tad visai pritarti skubėčiau tokima jūsų planui:jokios čia utopijos nėra,irgi suorganizavus lig galo būtų puiki akcija atrakcija,o kaip supratau,tas ir daroma dabar (organizavimas lig galo,).
gali organizavimą lig galo,beje,pradėti tuo, kad aiškiau suformuluotų,kas vyks,kai grįšim(su tais prisistatymais etc),nes dabar jau grybų radosi,matau.

2007 m. birželio 12 d. 00:07  
Blogger Anchitonas rašė...

Būtent, jokios čia utopijos aš irgi nesugebu įžvelgti. Negi toks projektėlis tikrai yra kažkas tokio sudėtingo?

O dėl pristatymo dalies viską paaiškins prieš išbėgant, nors ir dabar viskas aišku - trys kūrybinės užduotys, kuriom pristatyti skiriama iki dešimt minučių: sugalvoti kažkokį "žvėrį"/"gyvulį"/"padarą" ir jį sumontuoti (iš šakų, spyglių, laukinių širšių korių...), metafizinė dalis arba Iš Nieko Padaryti Kažką (beje, ko gero tradiciškiausia tokių išvykų dalis ir didžiausia laisvė idėjoms (visada atsiranda pora kalsių, kurios iš to padaro kažką tokio nuostabaus)) ir kas ten dar, tradicinė dainelė. Šiaip ar taip nieko per daug ir naujo nėra, tik kitais žodžiais išreikšta. Todėl dar kartą sakau nesuprantąs, kas čia tokio utopiško įželgiama.

2007 m. birželio 12 d. 11:24  
Blogger mehheh rašė...

Autorius pašalino šį komentarą.

2007 m. birželio 12 d. 13:27  
Blogger mehheh rašė...

Arba Jūs nelabai skaitote komentarų, arba paprasčiausiai atsisakote juos suprasti - vyksta toks gražus abipusis dialogas, kai iš tikrųjų kalbama niekam, bet manoma, jog rimtai diskutuojama.

Utopija yra ne pats sąskrydžio sumanymas, bet tai, kaip jį Tomas pristatė: "dieviškiausias sąskrydžio pokytis - <...>", "laisvės kūrybai daugiau atsiranda <...>", "Trumpai tariant, nepermaldaujamai nepakartojama." - WHAT?!

Aišku, gali būti ir taip, kad mes tiesiog nelabai turim ką veikti ir kabinėjamės prie žodžių, nuomonių ir eilinį kartą bandom atrodyti pernelyg protingi. =')

2007 m. birželio 12 d. 13:28  
Blogger vaškys rašė...

man tai neaiški viena dalys. kaip miesto liaudis ten miške ganysis tris valandas. nepasitikiu per daug aš tuo.
man dar nuo pirmos klasės įstrigęs Čekanavičiaus išprūsimas, kai jis antrą kartą gyvenime paėmęs kirvį bandė akmenį kapoti.
tai tokių kaip jis yra tikrai. gaila miško. jis už tai nepadėkos.
o ten rimtai yra alkų ir pilkapių ir visokių panašių dalykų? jei taip, tai, vargeli mano, tuos dalykus nutryps kaip kažin ką. realiai retas kuris atskiria pilkapį nuo duobės. tikiuosi, kad kiekvienoje grupėje bus bent po vieną vadovą, kuris žino, kas yra miškas. o be to. galiu lažintis iš belenko, kad bus bėdos, kai kažkas pasiklys. nu tikrai pasiklys. žinant, kad temsta greit, tai bus bėdos. bent jau tada aprūpint reiktų žmones kažkuom, kas padėtų juos rasti.

kas man labai nepatinka, tai vertinimo sistema. visiškai sux. šališkiau negalima padaryti. bus eurovizija su savo balkanais, skandinavais, postsovietais ir panašiais dalykais. ir tikimybė, kad bus įvertinti tie, kurie turi būti įvertinti bus žymiai mažesnė.


sukryptinant mano komentarą - neįžiūriu problemos kultūrinėje ir panašiai pusėje, bet man neaišku, akip bus įvykdyta techninė dalis.


post scriptum: ko tik neprigalvoja, kad neleistų licėistams prisigerti per anksti...

2007 m. birželio 12 d. 14:53  
Blogger Anchitonas rašė...

Mantai, čia blogas, o ne baigiamasis magistartūros darbas ;] viską reikia vertinti kaip visiškus kliedesius tik iš to bandyti gautyti naudingus dalykus. Bent jau mano pasisakymuose tai tikrai. Juk "nepermaldaujamai nepakartojama" skamba įspūdingiau negu "puiku", man to ir užtenka.

V, dėl vertinimo sistemos tai man irgi kilo klausimų, bet, prisipažįstu, bandžiau galvoti ką nors protingiau, ką būtų galima tokiomis sąlygomis įvesti, ir nieko nesugalvojau. Pripažinkim, mokytojų vertinimas irgi yra tokio pačio "eurovizijos" lygio metodas.

Dėl miško sutinku. Nors tikrai nemanau, kad organizatoriai dėlios tuos punktus vidury jaunų ąžuolų giraitės ar papračių pievos, tad diesnės žalos už tą, kurią padarome atvykdami ten (pjaunamos malkos ir pan.) nemanau kad padarysim, nors aišku visko gali būti.

Dėl to paklydimo rizikos yra, tik tiek, kad:
a) ta vietovė yra labai patogioj vietoj, tarp geležinkelio ir upės, tad pagal tokius natūralius (ir nelabai) kontūrus turint žemėlapius tikrai sunku bus nublūdyti kažkur toli;
b) neužmirškime kiek ten grupių lakstys vienu metu, tad vėlgi sunkiai įsivaizduoju nuklydimą ten, kur niekas nieko nebegirdi ir nebemato
c) organizatoriai tikrai nedarys tų punktų daug ir nedėl jų n mylių spinduliu, ne oriantacinės varžybos gi

Tad rizikos yra, žinoma, bet kaip ir pats sakei, rizika gali būti ir kirvį į rankas paėmus, o leisti šiek tiek daugiau dėl geresnio renginio manau verta.

2007 m. birželio 13 d. 12:50  

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

<< Pradinis puslapis