antradienis, liepos 10, 2007

Kur pradingo licėjaus debatų klubas?

Čia bus labai "blog'iškas" įrašas - trumpai, neišpuoselėtai ir pan.

O viskas buvo taip. Kurią čia dieną padėjau savo universiteto komandai ruoštis Europos debatų čempionatui. Padebatavom, pagąsdinom praeivius Kalnų parke, ir po to susėdome kažkur kavinėje pasišnekėti. Kalba kažkaip pasisuko apie moksleivių debatininkus, kurie kaip tik ruošėsi pasaulio čempionatui, ir aš pasiskundžiau, kad "va, o mano laikais tai debatų klubo kaip ir nebuvo licėjuj..". Aš visada galvojau, kad taip įvyko natūraliai - kai aš buvau fux'as, dar toks buvo, ir lyg pusė velnio visai, visą vežimą tempė A.Grybas, dar keletas žmonių. Bet antrame kurse jis kaip ir nunyko, ir viskas, ką vėliau pamenu, tai kaip Vaškys apie gėjų vestuves turėjo diskutuoti, ir man neleisdamas stalo teniso žaisti, vis bandė atrasti naujų argumentų :D Taip ir išnyko šis klubas - tiesiog dėl mažo žmonių aktyvumo, kas darosi vis didesnė problema licėjuj...
O pasirodo, "nifiga". Prie stalo buvo žmonių, kurie debatuose sukasi seniai, ir kuriems ex-ex-ex-licėistai kažkada skundėsi, kad licėjuje debatų klubo nebeliko.. Spėkit kodėl? O gi todėl, kad mūsų mielas direktorius Saulius buvo prieš. Priežastis - vaikai negali susiformuoti stiprios nuomonės, nes jiems tenka galvoti už abi puses, jie išgirsta per daug argumentų ir etc.
Pasakyčiau, jėga. Nors, kai pagalvoji, tikrai "teisinga" logika. Juk jei turi savo "teisingą" nuomonę, ir netyčia išgirsti argumentų, kurie priverčia pagalvoti kitaip - blogai! Juk tu prarandi savo nuomonę! (hm, čia Seime turbūt populiarus požiūris..
Tiesa, debatininkai ir patys nesutaria, ar debatai padeda sustriprinti nuomonę, ar atvirkščiai. Bet didžioji dauguma mano: jei tu silpnas žmogus, tai gal ir susilpnins. Bet ką tokiems čia veikti ;)

Tai tokia ta debatų klubo licėjuje istorija... (o toks įdomus užsiėmimas, ech..)

žymės: ,

6 Komentarai (-ų):

Blogger Anchitonas rašė...

Keistai skamba, jeigu surandi daugiau geresnių argumentų už priešingą tavo nuomonei pusę tai gal čia nieko blogo : nuomonę pakeisti labai sveika būna kartais, o ir šiaip jau jeigu netyčiukais toks atvejis pasirodo, kad argumentai abiejų pusių vienas kitą atsveria, tai viskas paliekama vertybėms ir prioritetams, kaži ar argumentų perteklius gali čia kuo nors pakenkti. Apskritai kaži ar argumentų perteklius gali bent kiek pakenkti, jeigu yra sugebama atsirinkti vertingesnius nuo antraeilių.

Tad keistai nuskambėjo tas Sauliaus pasisakymas. Gal čia tiesiog "sugedusio telefono" principas pasireiškė taip per pažįstamų draugų draugus sužinant informaciją...na, arba jau labai gili mintis tame pasisakyme pakavota, man čia niekaip nesueina.

2007 m. liepos 12 d. 11:44  
Blogger Aurimas rašė...

matai, čia tu pats paminėjai tos "anos pusės" argumentų:
a) susimaišoma argumentų kiekyje ir pasimetama
b) geresni argumentai sujaukia tavo pasaulėžiūrą.

Kitaip sakant, tau kažkas staiga pasako, kad ta TAVO numonė, kuri yra idealiausia pasaulyje, pasirodo, turi trūkumų.

O šiaip, visada argumentai vienas kitą atsveria ir belieka tik pagrindinės vertybės ir jų prioritetai.

2007 m. liepos 12 d. 22:30  
Blogger Anchitonas rašė...

O šiaip, visada argumentai vienas kitą atsveria ir belieka tik pagrindinės vertybės ir jų prioritetai.

Šiaip tai taip, tiesa, juk ir į tą patį argumentą iš belekokių pusių gali pažiūrėti.

Bet tai tik dar labiau nesuprantu šitos situacijos tada. Arba Jurkevičių per mažai pažįstu..

2007 m. liepos 13 d. 12:51  
Blogger mehheh rašė...

Cituoju: "O šiaip, visada argumentai vienas kitą atsveria ir belieka tik pagrindinės vertybės ir jų prioritetai."

Pala, pala... KĄ?!?!?!?!?!?!?! Tikriausiai kažką ne taip supratau, tai pasitikslinsiu: "Ką reiškia šitas sakinys?"

2007 m. liepos 14 d. 21:47  
Blogger Aurimas rašė...

reiškia tai, kad visi argumentai anksčiau ar vėliau atsiremia į pagrindines vertybes, o jei ne - jie nieko verti.

2007 m. liepos 15 d. 02:22  
Blogger vaškys rašė...

nu nežinau. nieko aš apie saulių negirdėjau. tiesiog nebuvo žmonių ir neliko. nežinau kiek prie to prisidėjo saulius.

ir šiaip. diskutavimas tai čia ne šiaip sau argumentų išsakymas. ten kiek sudetingiau viskas, nei atrodo. yra sistemos ir taisyklės. na žinoma reikia argumentuoti mokėti.

ir šiaip. realiai diskusijų klubas yra ne tam, kad savo pasaulėžiūrą rodyti ir keisti. ten juk ne retai gali tekti kalbėti tokiom temom, kurios tau visiškai nepriimtinos. ir turi teigti tai, ką iš pagrindų gyvenime neigi. bet tokios taisyklės. gal sunkiau pasiruošti, bet tu argumentuotai atkalbi. iš esmės ne visada ieškodamas argumentų sayje o greičiau ieškodamas kitur.

2007 m. liepos 17 d. 19:56  

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

<< Pradinis puslapis