sekmadienis, rugpjūčio 26, 2007

Rugsėjo 1-ajai artėjant

Rugsėjo pirmoji šventė visiems – dideliems, mažiems ir vidutinio ūgio jaunuoliams. Ši diena vadinama mokslo ir žinių diena, taikos diena. Šią dieną prasideda mokinių ir mokytojų kelionė po neišsemiamą žinių, išminties bei mokslo šalį. Mūsų tikslas toje kelionėje ne tik išmokti gerai skaityti, skaičiuoti, dediferencijuoti polinominius integralus ar nustatyti reliatyvią fotono buvimo vietą įvykus kvantiniam šuoliui, remiantis įvairiausiomis Schrödinger'io ir jo katės teoremomis, bet taip pat mokytis gerumo, draugiškumo, atjautos ir supratimo. Kiekviena mokykla rugsėjo pirmąją švenčia vis kitaip, tačiau visas jas vienija šis tas bendra: rugsėjo pirmąją alkoholio nusipirkti nepavyks niekam.

Licėjuje rugsėjo pirmoji švenčiama šiek tiek kitaip nei didžiojoje dalyje Lietuvos mokyklų: vietoje neapsakomai ilgų ir tragiškai nuobodžių oficialiųjų administracijos atstovų kalbų, šventinį renginį papuošia įvairūs ir kartais netgi įdomūs mokinių pasirodymai bei tradicinė šmaikšti direktoriaus kalba, kurios metu pranešami aktualiausi per paskutiniuosius metus licėjų sudrebinę įvykiai, šventės dalyviai supažindinami su visuomet puikiai atrodančių mokinių pasiekimais. Šiais metais jų išties gausu: 115 šimtukų, 2 "Harvard'ai", 2 "Cambridge'ai", 3 pasaulinių olimpiadų bronzos medaliai ir 2 to paties lygio olimpiadų sidabro medaliai, jau nekalbant apie iki šiol nematytą kiekį respublikinių dalykinių olimpiadų prizininkų.

Tikriausiai niekur kitur tiek daug dėmesio neskiriama žemiausiajai mokinių kastai - "nuliams": čia jie visiems įdomūs, dar nieko nesupranta ir nepažįsta, viskas jiems čia dar labai nauja - juk visuomet smagu pasinaudoti ir pasityčioti iš kvailesnių? Laimei, šiais metais "nulių" pasiskirstymas - berniukų ir mergaičių skaičius - daugmaž tolygus. Vargu ar kas sugebės pamiršti pastarąją licėjaus fux'ų kartą ir jų totaliai tragišką karnavalinį spektaklį. Spėkite, kas dėl to kaltas? Nesinori pirštu badyti į ir taip visiškai akivaizdų faktą, tačiau jų kurse mergaičių yra dvigubai daugiau nei vaikinų! Dvigubai!

Verta paminėti faktą, jog patys naujausieji Vilniaus licėjaus mokiniai buvo priimti pagal visiškai naują tvarką: vietoje senojo dviejų dalių egzamino, kuriuo buvo tikrinamas mokinių sugebėjimas kritiškai mąstyti ir teorines žines taikyti praktikoje, buvo sugalvotas kitas, grandiozinis 5 sudėtinių dalių egzaminas, kuriuo bandoma patikrinti mokinių sugebėjimą įsisavinti milžinišką beverčių žinių kiekį ir laukui atėjus, visa tai elegantiškai išspjauti ant popieriaus. Tiesa, yra ir gerų žinių - priėmimo pagal kyšius tvarka nepasikeitė. Sklando gandas, kad netrukus stojamasis egzaminas bus vėl pakeistas ir atrodys štai šitaip:

Stojamojo testo užduotis baigusiems 8 klases
Pažymėkite taikliausiai jus apibūdinantį teiginį (neišsigąskite, variantas "d" - pokštas ='):
a) Mano mama/tėtis yra mokyklos administracijos narys
b) Mano mama/tėtis užima svarbias valstybines pareigas
c) Mano mama/tėtis yra "AB Hanner" savininkas, pasiryžęs paaukoti 20 gazilijonų
d) Sunkiai mokiausi visus metus, todėl manau esąs vertas mokytis licėjuje

Kalbant apie vidinius mokyklos reikalus, būtina paminėti keleta dalykų: grįžta geografijos mokytoja p. Putiova, pakeisianti į motinystės atostogas išėjusią mokytoją Linoretą Vasilevičienę; Paris Hilton gerbėjai nudžiugs sužinoję, kad viena iš licėjaus sienų nudažyta kraupiai ryškiai ROŽINE spalva (seriously, kieno ši geniali idėja? o_O); kaip visada per vasarą stipriai pasistūmėta gerinant licėjaus vidinį įvaizdį - suremontuotos ir perdažytos persirengimo kambarių rūbinės; nors oficialiai profiliavimas trečiakursiams ir dingo, niekas nepasikeitė - klasės išmaišytos stipriau nei bet kada - štai vienoje klasėje yra netgi visos 2 merginos. Šiek tiek užbėgdamas laikui už akių, su džiaugsmu norėčiau pranešti, jog jei viskas ir toliau klosis sklandžiai, jau šiais metais mokytojo Jankausko pamokos gali pasipildyti vienu papildomu neakademinės muzikos klausymo kursu! Svarbu: rugsėjo pirmosios renginiui paruošėme vieną neapsakomai tobulą seksualių vyrukų šokį, kuris, tikiuosi, nei vieno nepaliks abejingo.

Iki susitikimo rugsėjį.  

13 Komentarai (-ų):

Blogger Aurimas rašė...

perfect. tokių įrašų, ne apie būtį reikia :)

2007 m. rugpjūčio 26 d. 13:24  
Blogger vaškys rašė...

klausimai ir pastabos:
kas kokius medalius laimėjo?
kas į harwordą įstojo?
ar tu esi sexualus vyrukas?

pastaba tai tokia, kad truputį negražiai atsiliepi apie kyšininkavimus. nors aš nežinau, kiek žinai tu. bet jei tu minėdamas hanerį turi ką nors konkrečiai momenėlyje, tai galiu pasakyti, kad kiek mano šaltiniai žino, tai čia ne tas atvėjis. o dėl mokytojų vaikų atvėjų. žinau kokį vieną iš praeitų metų. geras vaikas į licėjų įstojo :)

ir dėl to karnavalo. prisiminiau vieną vedęs ir turi vaikų seriją, kur elas bandis su savo tokiais pačiais draugais garaže maukdamas alų sugalvojo įkurti organizaciją 'ne moterims'. ir pirmoje organizacijos laidoje pakviesta blondinė pleiboy žvaigždė atsakinėjo į publikos klausimus:
-gal galite pašokinėti?
-naa... galiu.
šouliukai
tyla
kitas klausimas
-gal galite dar pašokinėti.
istorijos moralas tai toks. nevaryk ant moterų :D nes kai jos tave suraitys į ragą, tai pasigailėsi taip sakęs :D
o konkrečiai šiuo atveju, tai aš nekaltinsiu fuxų. greičiau tai, kad nebuvo jankausko. ir kad buvo kokia nors gudelienė. buvo sindaras [jis kietas čiuvas, bet ne kūrėjas o labiau atlikėjęs]. nu tai va čia buvo stabdas. ir nuspaustas stabdas. nežinau. na šiemet matyt ir be jankausko bus viskas tvarkoje. nes va bus estetė kažkada svajojusi būti režisiere ar aktore [seniai baigiau licėjų - nepamenu] mackevičienė, tai ji sustatys viską į vietas. bus ramios ir estetiškos kalėdos. nu bet konkrečiai moterų ar kokių kitų gyvūnų čia kaltint negalima.

dar prisiminiau tavo pastebėjimą, kad pas mus nebūna nuobodžių administracijos kalbų ir tik šmaikšti jurkevičiaus kalba. čia tikiuosi ironija? :D nes jo kalba jau tokia šabloniška ir nusibodusi [turiu pastebėti, kad pastaraisiais metais jau geriau jas jis sako, matyt sūnus išgirdo ir ką nors apie tai užsiminė]. kiekvieną kartą: 115 šimtukų. nauji sienų dažai [vietoj langų]. olimpiados. t.t.

ir pabaigai. nors ji čia tiktų ir į pradžią, nes mano komentaras padrikas kaip ir mano pačio mintys. na taip sakant. mind flow. tai va. blyn. ko jūs su ta rugsėjo pirmąja taip nenusprendžiat kada ji bus. negaliu planuot nieko. noriu atvaryt, bet nežinau, ar pavyks. damn...

2007 m. rugpjūčio 26 d. 21:28  
Blogger mehheh rašė...

Na, į pirmus tris klausimus direktorius pats atsakys per rugsėjo pirmąją - aš gal nesivarginsiu, nes kitaip sugadinisu visą įdomumą. =')

Ne, nieko konkretaus.

Mhm, tai kam čia iš mūsų labiau gresia būti suraitytam į rągą? Cituoju Tave: "moterų ar kokių kitų gyvūnų"? =) O dėl sarkazmo - na, juk jis čia gana akivaizdus?

O tai, kad rugsėjo pirma bus švenčiama rugsėjo pirmąją nusprendėme ne mes - mokytojai, gavę įsakymą iš švietimo ministerijos. Tikiuosi, rasi laiko ir užsuksi į renginį. :P

2007 m. rugpjūčio 27 d. 14:09  
Blogger vaškys rašė...

nu tai va.
d4l raitymo 5 rag1, tai tikrinau budrum1 :D

bandysiu užsukti. jei pasiseks suderint su vu mif reikalais.

2007 m. rugpjūčio 28 d. 08:47  
Blogger Bronius rašė...

Mantai, aš aišku suprantu, kad gali turėti savo nuomonę apie bile ką. Taip pat ją net gali kur tik nori skelbti. Tačiau, kaip sakoma, padorus paukštis į savo lizdą "nedirba". Aš abejočiau ar galėtum pateikti nors vieną aiškų pavyzdį su korupcija šių metų stojime į licėjų. Neesu aš iki galo patenkintas nauja tvarka, tačiau savo nuomonę reiškiu nuosaikesniais būdais... Tavo sarkazmas čia buvo tikrai ne vietoje. Turiu galvoje licejus.lt. Gal tada geriau blevyzgos.licejus.lt ? :(

2007 m. rugpjūčio 30 d. 16:40  
Blogger mehheh rašė...

Man gana keista, kad pradžioje vis tik sutikote su žodžio laisvės idėja, o vėliau lyg ir tam paprieštaravote: "padorus paukštis į savo lizdą "nedirba". Na, taip, suprantu, kodėl mano žodžiai gali atrodyti nelabai tinkami licėjaus blog'ui, tačiau, mano nuomone, tai, ką rašiau, tėra gana konstruktyvi kritika, o ne šmeižtas ar "blevyzgos" (keiksmažodžių čia nėra, gramatika ir skyryba taip pat gana padori... nuo kada tai, kas užgauna licėjaus administracijos savimeilę - blevyzgos?). Mano tikslas - atkreipti dėmesį į tai, kas būtent man nepatinka licėjaus gyvenime.

Atsiprašau, jei mano kalbos stilius ir vėl pasirodė įžeidžiantis ar nepagarbus. Tiesiog esu pratęs taip rašyti. =') No offense.

2007 m. rugpjūčio 31 d. 20:48  
Blogger Bronius rašė...

Demokratija - tai atsakomybė. Atsakomybė už savo veiksmus. Atsakomybė už tai, kad kitam žmogui nebus dėl tavo nuotaikos (nuomonės, humoro ar dar bala žino ko) blogiau gyventi. Taigi demokratija yra: "gali, bet neprivalai" kalbėti ar rašyti.

Antras pastebėjimas. Apie vietų pirkimą licėjuje tenka išgirsti apkalbų. Šiais metais neteko girdėti nė vieno fakto. Jei faktų turi - pateik. O jei jų nėra - gal reiktų atsiprašyti žmonių, kuriuos įžeidi savo įtarimais.

Dėl mokytojų vaikų - tai yra mokytojų tarybos sprendimas. Ta praktika jau yra ne mažiau kaip 5 metai. Čia nieko naujo ir tiesa sakant nieko nuostabaus. Kai turėsi savo vaikų, gal suprasi.

Apie blevyzgas. Blevyzgos - nepadori kalba, pliauškimas. Taip tvirtina Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Nuo savęs galiu pridėti, kad į tą sarašą aš mintyse įdedu ir apkalbas... Apie keiksmažodžius ar kitas baisybes komentuodamas tavo įrašą negalvojau.

2007 m. rugsėjo 1 d. 16:29  
Blogger mehheh rašė...

Atsakomybė už savo veiksmus - taip. Atsakomybė už tai, kad kitam žmogui nebus dėl mano nuotaikos ar kažko kito blogiau gyventi - ne. Jis pats pasirenka, susierzinti, ar ne; supykti, ar ne...

Faktų nebūna. Dėl šių metų tikrai nieko neteko girdėti, dėl ankstesnių, tiesa, yra akivaizdžių pavyzdžių.

Mhm, oficialus mokytojų tarybos sprendimas? Man, tiesa, tai nelabai patinka, bet galbūt tai tiesiog elementarus žmogiškumas.

Šiaip ar taip, ginčytis galima iki begalybės. =') Esminė išvada: mano ir Jūsų nuomonės kardinaliai skiriasi beveik visais įmanomais klausimais. Tikriausiai dėl amžiaus skirtumo. =) Licėjui nuo to tikrai nė kiek ne blogiau.

2007 m. rugsėjo 1 d. 22:18  
Blogger Karolis rašė...

...(ok)...

...(ok)...

...(juokinga, bet tikiuosi tik juokinga)...

...man visai patinka naujojo egzamino ideja, juk taip yra sudaromos geresnes salygoms tiems kurie tiesiog mokosi ir yra gabus, o ne tiems kurie pasiima du korepetitorius su 60 lt uz valanda, paaria metus ir jau turi beveik tokius pacius gerus sansus istoti kaip tas kuris atsakingai ziuri i savo pareiga mokytis. As i liceju istojau kazkur viduriniu numeriu, bet vos islaikiau lietuviu (kiek pamenu, man ten labai pasiseke). Man labai keista kad adabar tavo issakyta nuomone siuo klausimu skamba taip kaip skambetu mokausi-tam-kad-istociau zmogaus. Gal tu nori pasakyti kad iki 9 klases mokytis verti tik Matematikos ir Lietuviu dalykai?...
testas: (tum tum tum tum !!!)
1. zeurei juokinga ir smaikstu !!!
2.neatsakinga. Taip, kiekvienas gali rinktis, jam isizeisti ar ne, ir tu tai gali, beabejo, priminti pradinuikams , penktokams ir t.t.
Taip, kiekvienas gali rinktis, jam isizeisti ar ne, ir tu tai gali eiti taip per gyvenima kaip buldozeris, pagal savo taisykles ,kurios atitinka kanto imperatyvo, o jei ir neatitinka tai tik del tu kurie nesugeba prisitaikyti kaltes, gali eiti per gyvenima ir taskyti gyvenima visiems i veidus i visas puses nepriklausomai nuo to ar jie pasirenge tam ar ne (net jei ir turetu buti pasirenge,bet nera...)
a.k.a : kritika administracijos pusen, tarkime ok , nes kaikurie jos veiksmai tik ir traukia tokius gandus prie jos kaip klijai , jie sugauge zmones, jauolab Licejaus mokytojai, turetu suprasti. Taciau tai merginai i kuria tai buvo nukreipta tai smugis zemiau juostos. Jei tu turi tikru irodumu siuo konkreciu atveju, o ne tik bandai deduktyviai mastyti zinodamas jos rezultatus ir gabumus, tai bent jau paminek kad tokiu turi. o dabar pabandyk isivaizduoti, kad taip nera ir kad viskas ten su ja yra svaru ir babuk jos vietoje, pamatyk kokiomis akimis i ja kasdien ziuri (o gal ir neziuri, tiesa sakant nezinau) jos klasiokai, ir tada tu perskaitai nemanio bloga... (toliau netesiu, nes manau turi pakankamai varztu, kad isivaizuduotum kas toliau seka)
p.s. manau Bronius turejo tai omeny, jei ne as tavo puseje...

... "Pink is the collor of fashion"
yey! jankis vel emes darbu!! ar tai bus elektronika? Ir kaip jau monejau jus su shokis buvo vinis, as taip senaiai kazka panasaus maciau (neskaitans madu sou), kad net...
http://www.youtube.com/watch?v=FJluY83RwcM

2007 m. rugsėjo 2 d. 09:49  
Blogger mehheh rašė...

Labai juokingas komentaras, Karoli. =D Labai patiko. Ypač ta dalis apie Kanto imperatyvą. =') Tik vienas dalykas - geez, dėl "Hanner'io" galvoje neturėjau nieko konkretaus, tą juk jau minėjau. Tiesiog pasirinkau atsitiktinę stambią kompaniją. Prieš tai galvojau parašyti UAB "VP Market", bet ne taip gražiai skambėjo jų pavadinimas.

2007 m. rugsėjo 2 d. 11:47  
Blogger Karolis rašė...

Autorius pašalino šį komentarą.

2007 m. rugsėjo 2 d. 17:08  
Blogger Karolis rašė...

Na ka... nepasiseke pasirenkant... :]
tikiuosi kanto imperatyvas yra tai kas as manau kas yra ir kad tai buvo vietoje ir rislu :D

2007 m. rugsėjo 2 d. 17:09  
Blogger Bronius rašė...

Manto ir mano nuomonės iš tiesų nesutapo. Tai liečia ir merginas, ir kitus :) Dėl stojimo tvarkos. Galiu išsakyti savas abejones. Tačiau tai nereiškia, kad viskas yra blogai.

Pirma abejonė - per maža apimtis betkuriai daliai. Matematikos normaliam uždaviniui reikia pusvalandžio. Visai matematikos daliai viena valanda - tikrai mažai. O smulkiais uždavinukais mes užkliudome tik greitai skaitančius, greitai mąstančius. Manau, keletas iš garsiausių mūsų olimpiadininkų būtų neįstoję sut okiu testu (nebent juos būtų išgelbėję pridedami taškai.)

Antra abejonė - šiame psaulyje viskas eina prie specializacijų. Net ir 11-12 klasė jau specializuojasi žmonės, atsisako dalykų. Todėl akivaizdu, kad kryptingai besimokantys žmonės gali nemokėti net keleto dalykų iš sąrašo labai gerai. Tokiu testu mes orientuojamės į labai universalius žmones.

"Tikrieji vertingų poelgių motyvai (Kanto nuomone) turi išplaukti iš filosofiškai įsisąmoninto suvokimo, jog bet kuri protinga būtybė privalo elgtis taip, kad toks elgesys (tos būtybės nuomone) galėtų būti visuotinė elgesio norma." (Citata iš http://lt.wikipedia.org/wiki/Dievas ) Karolis pataikė visai neblogai. Kategorinis imperatyvas padalina mus į skirtingas kategorijas ir suteikia mums tokios laisvės, kokios mes norime. Tačiau ar mes todėl pasidarome laimingesni? Ar mes jaučiamės patogiai šalia "kitos kategorijos žmogaus"?

2007 m. rugsėjo 3 d. 22:50  

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

<< Pradinis puslapis